Války v dějinách

Bratrstvo neohrožených

Bratrstvo neohrožených

Nakladatelství: OneHotBook
Jazyk: český
Délka: 1035 min
Velikost: 961 MB
ebux cena 349 Kč
 
 
 

Více o audioknize Bratrstvo neohrožených

 
Za svobodu na zemi i na nebi. Na život a na smrt.
 
Fascinující líčení historie proslulé roty E 506. pluku 101. výsadkové divize armády Spojených států. Vyhledávaný americký životopisec dramaticky a do detailu líčí její nelehkou cestu za vítězstvím, která se začala psát v roce 1942 náročným výcvikem v táboře Toccoa a vedla přes první bojovou akci během Dne D v Normandii, přes boje ve Francii, v Nizozemsku, Ardenách a Porúří až k dobytí Hitlerova Orlího hnízda v bavorském Berchtesgadenu. Ačkoli muži z této mimořádné jednotky pocházeli z nejrůznějších poměrů, válka je stmelila nerozlučným bratrstvím, jež bylo zpečetěno strádáním v nebezpečných bojových akcích i krví padlých kamarádů. Stali se opravdovými hrdiny, protože v nich „převládla touha být lepší než ostatní“. 
 
Dle knihy byl ve Spielbergově a Hanksově produkci natočen veleúspěšný televizní seriál.
 
„Skutečně cenný a fascinující dokument. Čtenář může na těchto stránkách doslova prožívat události s členy roty, trpět s nimi i smát se.“— The Times–Picayune
 
 „Jedná se o prvotřídní vylíčení každodenního života elitních vojáků. Fanoušci vojenské historie ocení detailní propracovanost té to knihy. Velmi čtivá a přehledná zpráva o hrdinství „bratrstva neohrožených“, jemuž patří autorův bezvýhradný obdiv, je výsledkem Ambrosova důkladného výzkumu a pečlivého třídění faktů.“ — San Francisco Chronicle
 
„Fantastická četba pro ty, kteří se zajímají o události druhé světové války.“ — Publishers Weekly


Zajímavost

Autor:
Stephen Edward Ambrose (1936–2002)
 
byl synem lékaře z Lovingtonu ve státě Illinois. Po vstupu otce do válečného námořnictva začala rodina cestovat po USA a období naplněné silnými vlasteneckými příběhy fascinovalo mladého Stephena natolik, že nakonec získal doktorát z historie na Univerzitě ve Wisconsinu a třicet let vyučoval na Neworleanské univerzitě. Nepříliš prodejnou prvotinu Halleck vydal už v roce 1962 – právě ta ale zaujala někdejšího prezidenta Dwighta D. Eisenhowera natolik, že si mladého pedagoga najal, aby sepsal jeho oficiální životopis. Setkávali se celých pět let, spřátelili se a výsledkem byly nejen dva svazky obsahující ucelené informace o „Ikeově“ životě, ale i nová hvězda na nebi americké historiografie. Vrcholu popularity autor dosáhl díky knihám Undaunted Courage (angl. 1996) o prospektorském objevování amerického Západu a kronika spojenecké invaze Občané vojáci (č. Beta-Dobrovský 2004). Jako odborný poradce se podílel na Spielbergově filmu Zachraňte vojína Ryana. Na základě pozdější knihy Bratrstvo neohrožených (č. Jota 2010) byl ve Spielbergově a Hanksově produkci natočen stejnojmenný televizní seriál. Po odchodu do důchodu zastával Ambrose funkci čestného ředitele Eisenhowerova centra a zakladatele a prezidenta Národního muzea Dne D v New Orleansu.

muzea Dne D v New Orleansu.
Účinkující:
Martin Zahálka (* 1958)
Po maturitě na střední průmyslové škole strojní pracoval dva roky jako promítač v kině, pak se přihlásil na DAMU, kterou absolvoval v roce 1984. První angažmá získal ve Státním divadle v Brně, odtud po půl roce odešel do Divadla J. K. Tyla v Plzni a od roku 1992 je členem souboru Divadla na Vinohradech. Objevil se v řadě filmů (např. V jiném stavu, Šejdrem, Operace Silver A, Obsluhoval jsem anglického krále, Anděl Páně) a seriálů (např. Ohnivý kuře, Ordinace v růžové zahradě, Hospoda, Četnické humoresky, Zdivočelá země). Dlouhodobě se věnuje dabingu, např. animované filmy Spláchnutej, Ratatouille či Robin Hood nebo role Dr. Marka Harlanda v seriálu Medicopter 117.


 

Hotline