Zahrada, zvířata, příroda > Příroda kolem nás

 
Astrofyzika pro lidi ve spěchu

Astrofyzika pro lidi ve spěchu

Autor: Neil deGrasse Tyson
Nakladatelství: JOTA
Počet stran: 216 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 298 Kč ušetříte 34% ebux cena 198 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Astrofyzika pro lidi ve spěchu

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o vesmíru a nevěděli, kde se zeptat.

Co je to prostor a čas? V jakém smyslu jsme my součástí vesmíru? V jakém smyslu je vesmír součástí nás samých? Odborníkem na všechny tyto nutkavé otázky je uznávaný astrofyzik a autor mnoha bestsellerů Neil deGrasse Tyson.

Čas zabývat se úvahami o kosmu má v dnešní době málokdo. Pro nás ostatní je ideální právě tato stručná a srozumitelná kniha plná Tysonova osobitého humoru, jejíž lehce stravitelné kapitoly se dají konzumovat bez ohledu na čas a místo, kde se právě nacházíte.

Ať už si ji otevřete u ranní kávy nebo cestou v autobusu, letadle či vlaku s knihou Astrofyzika pro lidi ve spěchu snadno porozumíte všem základním otázkám vesmíru, od teorie velkého třesku po černé díry, od kvarků po kvantovou mechaniku, od objevování planet po hledání života ve vesmíru.

Astrofyzika pro lidi ve spěchu je určena všem, kdo nemají čas probírat se tlustými knihami, přesto však touží porozumět vesmíru.

 

Neil deGrasse Tyson je jedním z nejznámějších vědců současnosti. Je astrofyzikem při Americkém přírodovědném muzeu a ředitelem světoznámého Haydenova planetária, moderátorem rádia a TV pořadu StarTalk. Namluvil komentář k ceněnému seriálu National Geographic Cosmos. Několikrát si sám sebe zahrál v seriálu Teorie Velkého třesku. Objevil se v seznamu sta nejvlivnějších lidí časopisu Time.  Jako neúnavný popularizátor vědy je také oceňovaným autorem několika knih. Žije v New Yorku.

                                                                                ***

„Neil deGrasse Tyson způsobil svojí Astrofyzikou pro lidi ve spěchu velký třesk.“
Vanity Fair

„Tyson je mistrem racionalizace a zjednodušování… schopný uchopit neuvěřitelně složité myšlenky, rozebrat je na součástky, doplnit o pestré alegorie a nejapné vtípky a zpřístupnit laické veřejnosti“
Salon

„Tato kniha vás zaujme stručným a dynamickým vysvětlením široké řady astronomických témat. Je to vítězný titul, který by neměl chybět v knihovně žádného příznivce astronomie!“
Astronomy

„Možná to bylo napsané pro lidi ve spěchu, ale udělejte si, prosím, na čtení čas. Vše skončí až příliš brzy.“
BBC

„Tyson je brilantním propagátorem vědy… jeho poznatky jsou cenné pro každého ředitele, učitele, vědce i vychovatele.“
Forbes

 

 

Help, FAQ
Help, FAQ
Hotline