Beletrie > Sci-fi, fantasy > Pro dospělé

 
Krkavčí lest

Krkavčí lest

Autor: Yoon Ha Lee
Nakladatelství: HOST – vydavatelství
Série: Mašinerie říše (2. kniha v sérii)
Počet stran: 359 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 349 Kč ušetříte34% ebux cena 229 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Krkavčí lest

Válka. Kacířství. Šílenství.

Když kapitán kel Čeris vyvolala ducha dávno mrtvého generála šaos Jedaa, aby jí pomohl potlačit povstání v jisté uzlové pevnosti, nepočítala s tím, že Jedao se po staletích osvobodí ze svého vězení — a posedne ji.

Mezitím Odtrženou marku napadla hafnská flotila a hexarchát proti ní vysílá roj generála kel Chirujev, která má za úkol nepřítele zastavit. Jenomže Jedao má jiné plány. Podaří se mu zmocnit se velení roje a hodlá se s Hafny vypořádat osobně.

Pouze jeden z Chirujeviných podřízených, podplukovník kel Brezan, zřejmě tolik nepodléhá formačnímu instinktu a dokáže odolávat vlivu geniálního, avšak psychotického Jedaa. Ten sice tvrdí, že ho zajímá především obrana hexarchátu, ale můžou mu Chirujev nebo Brezan věřit? A nesmetou vládcové hexarchátu celou flotilu, jen aby zničili nevyzpytatelného generála?

 

---------

 

Nejoriginálnější military sci-fi posledních let. Poprvé po dlouhé době někdo vymyslel v žánru military něco zcela nového.

— Fantasymag o knize Liščí gambit

 

Krkavčí lest je bezpochyby důkazem, že Yoon Ha Lee patří spolu s Ann Leckieovou k předním autorům přemýšlivé a komplexní humanistické science-fiction.

— Tor.com

 
Zajímavost

Yoon Ha Lee (nar. 1979) je americký spisovatel sci-fi. Vystudoval matematiku na Cornellově univerzitě a učitelství matematiky na Stanfordově univerzitě. Svou první povídku, „The Hundredth Question“ (Stá otázka), publikoval v roce 1999 v časopise The Magazine of Fantasy & Science Fiction; od té doby napsal dalších zhruba čtyřicet krátkých prací, šestnáct z nich vyšlo ve sbírce Conservation of Shadows (2013). Debutoval románem Liščí gambit (2016, česky 2019), který je prvním dílem trilogie Mašinerie říše. Román Krkavčí lest (2013) je druhým dílem této trilogie, jejíž závěrečný díl Revenant Gun (2018) připravujeme na rok 2021.
 

Hotline