Beletrie > Světová > světová současná beletrie

 
Skleněný oceán

Skleněný oceán

Autor: Lauren Willigová, Beatriz Williamsová, Karen Whiteová
Nakladatelství: JOTA
Počet stran: 416 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 368 Kč ušetříte 35% ebux cena 239 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Skleněný oceán

Květen 2013
Sarah je americká spisovatelka, která marně hledá téma pro další knihu. Jednoho dne náhodou objeví starý kufřík po svém pradědovi Patrickovi, který pracoval v roce 1915 jako stevard na palubě parníku Lusitania.
V kufříku nalezne něco, co by mohlo změnit historii a odjíždí do Anglie hledat více informací.

Duben 1915

Caroline je bohatá Američanka, která obývá se svým manželem Gilbertem kajutu první třídy Lusitanie. Míří za obchodem do Evropy, kde běsní válka. Gilbert je neustále zaneprázdněný, nepřestává pracovat ani na lodi. Caroline už nebaví hrát roli manželky úspěšného podnikatele a je ráda, když na palubě potkává starého přítele Roberta. Čím více času s ním tráví, tím více se zajímá o dění kolem. Brzy pochopí, že se na palubě odehrává něco tajného a nebezpečného.

Tess cestuje druhou třídou. Aby měla na jídlo, musela už od dětství krást. Už toho ale má plné zuby. Tady na lodi spáchá svou poslední loupež. V Anglii se provdá a začne nový život. Alespoň to jí slíbil její snoubenec. Čím více se ale loď přibližuje k evropským břehům, tím méně tomu věří, protože na lodi se děje něco divného…

 

Luxusní zaoceánský parník Lusitania se na poslední plavbu z New Yorku do Liverpoolu vypravil 1. května 1915. O týden později jej jen pár kilometrů od irského pobřeží zasáhlo německé torpédo a loď šla během několika minut ke dnu. Zemřelo 1 195 osob. Tato katastrofa výrazně ovlivnila průběh první světové války.

 

Beatriz Williamsová se po vydání románů A Hundred Summers a The Summer Wives dostala do povědomí čtenářů historických romancí. Vystudovala Stanfordovu a Kolumbijskou univerzitu a několik let pracovala v New Yorku a Londýně v oblasti strategického poradenství. Žije v Connecticutu se svým manželem a čtyřmi dětmi.

Lauren Willigová napsala 19 románů, které byly přeloženy do více než deseti cizích jazyků. Získala diplom z Yaleovy univerzity a nastoupila na doktorandské studium na Harvardské univerzitě. Její čtenáři si nejvíce oblíbili sérii Pink Carnation z období napoleonských válek. Dnes žije v New Yorku a živí se psaním.

Karen Whiteová napsala více než dvacet románů. Mezi její nejvýznamnější literární počiny patří série nazvaná Tradd Street. Narodila se v Londýně, ale nyní žije se svým mužem ve státu Georgie.

Více na https://www.facebook.com/WilligWhiteWilliams/

„Tři autorky, obdivované na poli ženské a historické fikce, vytvořily strhující příběh protkaný špionáží, tajemstvím, láskou a historickými událostmi. Jde o krásně zpracovanou retrospektivu, kultivovanou a zároveň i přes vylíčenou tragédii vtipnou. Pro všechny fanoušky historických románů.“
Library Journal

 

„Williamsová, Willigová a Whiteová se znovu sešly a napsaly přesvědčivý historický román. ‚Tým W‘ bere čtenáře na cestu plnou zvratů, které překypují tajemstvím. Nikomu nelze věřit a dějiny nejsou vždy tím, čím se zdají.“
Booklist

 

Hotline