Beletrie > Literatura faktu

 
Dějiny druhé světové války

Dějiny druhé světové války

Autor: B. H. Liddell Hart
Nakladatelství: JOTA
Počet stran: 791 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 598 Kč ušetříte 35% ebux cena 389 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Dějiny druhé světové války

B. H. Liddell Hart je považován za „nejvlivnějšího armádního spisovatele Británie“, byl nejen předním vojenským analytikem, ale také jedinečným historikem a spisovatelem, takže jeho obsáhlé dějiny jsou vynikajícím materiálem, jenž zájemcům o tuto problematiku přináší ucelený pohled na dějiny druhé světové války z hlediska vojenského. Rozsah této práce je ojedinělý. Na necelých tisíci stranách se autorovi podařilo vytvořit vynikající dokument pojednávající o vojenských operacích celé druhé světové války. Velmi přehledně po kapitolách analyzuje situaci na jednotlivých frontách a podává ucelený obraz vojenské problematiky tohoto šestiletého období. Tato obsáhlá práce skvěle analyzuje vojenskou strategii a v neposlední řadě rovněž odhaluje mnohé politické aspekty druhé světové války.

Nové vydání jedinečné a vyčerpávající publikace o historii druhé světové války od nejvlivnějšího britského armádního spisovatele.

 

***

 

Sir Basil Henry Liddell Hart byl britský voják, vojenský teoretik, učitel a historik. Narodil se v roce 1895, vystudoval Cambridge a bojoval v první světové válce. Vypracoval několik teorií vojenské taktiky včetně systému bojového výcviku a byl prvním obhájcem letectva a obrněných jednotek. V roce 1937 se stal osobním poradcem ministra války a v letech 1925–1935 byl vojenským korespondentem Daily Telegraphu, po vypuknutí druhé světové války pracoval pro The Times. Napsal přes třicet knih s vojenskou tematikou, které patří ke stěžejním pracím o vojenské historii a jsou ceněny po celém světě. V mnoha zemích také vyučoval vojenskou strategii a taktiku. Zemřel v roce 1970.

 

***

 

Dějiny druhé světové války jsou uměleckým dílem, zdánlivě jednoduchým a obyčejným. Je to však výtvor mnohaleté, zralé úvahy. Stanou se klasickou učebnicí, jejich stanoviska budou nepopiratelná. Liddell Hart není jen učitelem a kritikem, ale také jedinečným historikem.“
The Economist

 

Hotline