Beletrie > Světová > světová současná beletrie

 
Terapeutka

Terapeutka

Autor: Helene Floodová
Nakladatelství: HOST – vydavatelství
Počet stran: 328 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 369 Kč ušetříte 35% ebux cena 239 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Terapeutka

Znepokojivě ostrý vhled do nejtemnějších koutů nás samých, do našich rodin a našich vztahů

Psycholožka Sara si nedávno otevřela soukromou praxi a s manželem, architektem Sigurdem, opravuje starý zděděný dům. Rekonstrukce se však kvůli nedostatku času i peněz vleče. Jednoho dne Sigurd vyrazí s kamarády na chatu. V pátek brzy ráno se doma se Sarou rozloučí a dopoledne jí nechá v hlasové schránce vzkaz, že v pořádku dorazil na místo. Večer ale Saře volají manželovi kamarádi a vyzvídají, kam se Sigurd poděl. Na chatě se ho prý nedočkali.

Co se stalo a kdo z nich lže? V neútulném domě, kde nyní Sara zůstává úplně sama, se začínají dít podivné věci a Saře se zdá, že ji klame i vlastní paměť. Postupně zjišťuje, že svého muže vůbec neznala.

–––

Výjimečně dobře napsaný psychologický thriller, který u mně navozuje atmosféru plíživého napětí — jak si tento žánr žádá.

— Kapprakt.se

 

Terapeutka je jako skvěle promyšlená skládanka, v níž musí zapadnout na místo i úplně poslední dílek, aby se vyjevil celkový obraz. Rozuzlení příjemně překvapí. Nesmírně poutavé čtení.

— Verdens Gang

 

Prostřednictvím líčení Sářiných rodinných vztahů Helene Floodová prozkoumává zásadní témata morálky a etiky: vztah mezi potřebami jednotlivce a kolektivu, právo na život i otázku, kdo o bytí a nebytí může rozhodovat — pokud vůbec někdo.
 NRK
Zajímavost

Helene Floodová (nar. 1982) pracuje jako psycholožka v Norském centru pro výzkum násilí a traumatického stresu. Věnuje se obětem trestných činů a zabývá se otázkami viny a studu, v roce 2016 získala doktorát. S manželem a dvěma dětmi žije v Oslu. Terapeutka (2019) je její první psychologický thriller a hned po vydání byl nominován na cenu norských knihkupců. Práva byla prodána již do devětadvaceti zemí a připravuje se filmová adaptace.
 

Hotline