Beletrie > Světová > světová současná beletrie

 
Šance tu je...

Šance tu je...

Autor: Richard Russo
Nakladatelství: HOST – vydavatelství
Počet stran: 383 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 399 Kč ušetříte 38% ebux cena 249 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Šance tu je...

Román o nezdolnosti přátelství a jeho složité povaze od nositele Pulitzerovy ceny

Jednoho zářijového dne se ve svých šestašedesáti letech sejdou na ostrově u pobřeží Massachusetts tři kamarádi. Seznámili se na vysoké škole a už tehdy se snad nemohli víc lišit — natož dnes. Lincoln je realitní makléř, Teddy vede malé nakladatelství a Mickey je muzikant za zenitem. Každý z nich má své vlastní tajemství, nemluvě o ohromné záhadě, která jim všem vrtá hlavou, a to už od doby, kdy tento ostrov před více než čtyřiceti lety navštívili společně naposledy.

Strhující příběh o tom, že pouta přátelství mohou člověka omezovat a zároveň mu prospívat úplně stejně jako vazby uvnitř rodiny či jakéhokoli jiného společenství.

–––

Nikdo mužům nerozumí lépe než Russo a nikdo nedokáže výmluvněji vyložit, jak přemýšlejí, trpí a milují.

— Kirkus Reviews

 

Russův první román po deseti letech všem vytřel zrak. […] Když se konečně dostaví rozuzlení, vyrazí vám dech, žádné z šokujících odhalení však nepůsobí samoúčelně. Je tu šance, že tuto napínavou, chytrou a po všech stránkách skvělou letní lahůdku zhltnete na jeden zátah.

— The Boston Globe

 

Každá z postav je natolik přitažlivá, že se s ní nebudete chtít rozloučit, přestože si hned stejnou měrou zamilujete další.
— The Washington Post

 

Dojemný portrét stárnoucích kamarádů, kteří hledají odpověď na největší tajemství světa: Jak moc vlastně známe své nejbližší?

— BookPage

 

Richard Russo (nar. 1949) je americký spisovatel a scenárista, autor osmi románů, sbírky povídek a autobiografie. V roce 2002 obdržel Pulitzerovu cenu za knihu Zánik Empire Falls (2001, česky 2004), která byla zfilmována. Žije v Portlandu ve státě Maine.

 

 

 

Hotline