Beletrie > Světová > světová současná beletrie

 
Zima mužů

Zima mužů

Autor: Lionel Duroy
Nakladatelství: VOLVOX GLOBATOR
Počet stran: 250 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 299 Kč ušetříte 33% ebux cena 199 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Zima mužů

V dokumentárním románu Zima mužů vypráví příběh francouzský novinář a spisovatel Lionel Duroy svého alter ega, spisovatele Marka, a popisuje svá setkání a rozhovory s obyvateli Republiky srbské v Bosně a Hercegovině, kteří měli více či méně něco společného s armádou generála Mladiće. V zimě se v horách nad Sarajevem, ve vesničkách, na několik dní odříznutých přívaly sněhu, setkává s neméně chladným přijetím a podezřívavostí, kontrastujícími se srdečnou a otevřenou povahou Srbů, jak ji popisují turistické bedekry.
Lionel Duroy se narodil 1. října 1949 v Bizerte v Tunisko. Pochází z deseti dětí z aristokratické, avšak zchudlé rodiny. Jeho mládí v tomto prostředí ho hluboce ovlivnilo a stalo se živnou půdou pro několik jeho knih (Priez pour nous, Le Chagrin).
Lionel Duroy nejprve pracoval jako doručovatel, kurýr, dělník, poté novinář v listech Liberation a L'Évenement du dimanche. Od vydání svého prvního románu v roce 1990 se věnuje výhradně psaní románů s v podstatě autobiografickým obsahem. Hovoří o své matce, o rodinných traumatech spojených s válečnými zraněními jeho otce a vyhoštěním jeho rodiny z Tuniska v roce 1955.
Jeho román Zima mužů (L'Hiver des hommes) získal v roce 2012 cenu Renaudot des lycéens a v roce 2013 Cenu Josepha Kessela.
Z francouzštiny přeložil Tomáš Havel.

 

Hotline