Beletrie > Světová > světová současná beletrie

 
Prohrané války Jurije Beljajeva

Prohrané války Jurije Beljajeva

Autor: Pierre Sautreuil
Nakladatelství: VOLVOX GLOBATOR
Počet stran: 200 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 249 Kč ušetříte 33% ebux cena 166 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Prohrané války Jurije Beljajeva

Bývalý policista, později mafián, takřka přes noc milionář, který později zase o všecko přišel, předseda extrémně pravicové strany, účastník války v bývalé Jugoslávii, podezřelý z vražd šedesáti čtyř Bosňáků, pokusil se i o atentát na Borise Jelcina, postupně štvanec, po němž pátrá ruská tajná služba FSA. V osmapadesáti letech se rozhodl zapojit do válečných operací separatistů v ukrajinském Luhansku. Zvláštní místo pro skrývání se před zákonem...
Když se s ním Pierre Sautreuil setkává, vidí před sebou stárnoucího, poněkud unaveného muže, pravou ruku „velitele Batmana" (odbojného vojenského velitele separatistů Alexandra Bednova, který 1. ledna 2015 podlehl atentátu objednanému nejspíš prezidentem samozvané Luhanské lidové republiky Igorem Plotnickým). Mezi novinářským elévem a ostříleným žoldákem se záhy vytváří podivný vztah, na jedné straně zřejmě motivovaný potřebou konečně se někomu svěřit s temnou minulostí, ulevit černému svědomí, na straně druhé zvědavostí, která postupně přerůstá až do skryté fascinace.
Na pozadí napínavého osobního příběhu plného otazníků defilují události, které se v Rusku odehrávaly po rozpadu SSSR, až po špinavou válku v dnešní Ukrajině.
Kniha získala literární cenu „Prix du Réel" za rok 2018, což je ocenění udělované textům reportážního charakteru.
Pierre Sautreuil (1993) je francouzský spisovatel a novinář. V roce 2014 byl zpravodajem na volné noze magazínu L'Obs v Rusku a na Ukrajině. V roce 2015 získal cenu Bayeux-Calvados pro válečné korespondenty v kategorii „mladý reportér" za text „Nové Rusko" publikovaný v L'Obs.
Z francouzštiny přeložil Tomáš Havel.

 

Hotline