Beletrie > Světová > světová současná beletrie

novinka
doporučujeme
 
Olive Kitteridgeová

Olive Kitteridgeová

Autor: Elizabeth Stroutová
Nakladatelství: JOTA
Počet stran: 317 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 348 Kč ušetříte 35% ebux cena 225 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Olive Kitteridgeová

Městečko Crosby v Maine se může jevit jako zcela bezvýznamné. Pro učitelku v penzi však představuje střed světa. Lidé zde prožívají svá dramata – touhu, zoufalství, žárlivost, naději i lásku.

Olive Kitteridgeová, občas přísná, jindy trpělivá, vnímavá, pak zase smutně odmítavá, bolestně prožívá změny v městečku a ve světě vůbec. Ne vždy však rozpozná proměny blízkých lidí, mezi něž patří hudebnice pronásledovaná vzpomínkami na starou lásku, bývalý student, který ztratil vůli k životu, Olivin dospělý syn, jenž se cítí tyranizován její iracionální přecitlivělostí, nebo její manžel Henry, který považuje loajalitu k vlastnímu manželství současně za požehnání i prokletí.

Jak se lidé z městečka potýkají se všemi svými problémy, Olive dospívá k pochopení sebe sama a svého života; někdy bolestně, ale vždy s nelítostnou upřímností. Kniha Olive Kitteridgeová skýtá hluboký vhled do okolností a podmínek lidského života, do jeho tragédií i radostí a ukazuje, jaké trpělivosti je v něm třeba.

Elizabeth Stroutová, bestsellerová autorka novin The New York Times, spojila třináct příběhů z typického amerického maloměsta do uceleného románu prostřednictvím nezapomenutelné hrdinky Olive Kitteridgeové.

Elizabeth Stroutová za knihu Olive Kitteridgeová získala v roce 2009 Pulitzerovu cenu.

Znáte ze stejnojmenného seriálu HBO s Frances McDormandovou v hlavní roli.

                                                                                        ***

Elizabeth Stroutová je autorkou knih Abide with Me, bestsel­leru zařazeného do programu Americké asociace knihkupců zvaného Book Sen­se, a Amy a Isabelle, která získala cenu Arta Seidenbauma, udělenou novinami Los Angeles Times za nejlepší beletris­tické dílo, a cenu Heartland Prize novin Chicago Tribune. Byla také finalistkou soutěže o ceny PEN/Faulkner Award a Orange Prize v Anglii. Její povídky byly publikovány v mnoha časopisech včetně magazínu The New Yorker a O: The Oprah Magazine. Působí na Queens Universi­ty v Charlotte v Severní Karolíně a žije v New York City.

Za knihu Olive Kitteridgeová získala v roce 2009 Pulitzerovu cenu. Více na https://www.elizabethstrout.com/

 

***

 

„Milovníci beletrie, zapamatujte si tohle jméno: Olive Kitteridgeová… Nikdy na ni nezapomenete… Povídky Elizabeth Stroutové oplývají ironií a jsou budovány se smyslem pro okamžiky skutečného překvapení a vášnivého citu… Skvělá, silná knížka.“

USA Today

 

„Zábavná, zlomyslná i kajícná paní Kitteridgeová je ztělesněním neúprosné životní síly, je to energický, vitální originál. Když právě není na scéně, už se těšíme na její návrat. Ona je tím, co nás přiměje přečíst knížku jedním dechem.“

San Francisco Chronicle

 

Hotline