Beletrie > Světová > světová současná beletrie

doporučujeme
 
Léto vlků

Léto vlků

Autor: Hans Rosenfeldt
Nakladatelství: HOST – vydavatelství
Série: Haparanda (1. kniha v sérii)
Počet stran: 376 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 399 Kč ušetříte38% ebux cena 249 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Léto vlků

Mrtvá vlčice. Předání zásilky drog, které se zvrhne v masakr. Výjimečně schopná nájemná vražedkyně. A městečko Haparanda na odlehlém švédském severu se ocitá krůček od absolutního chaosu.

Když jsou v žaludku mrtvé vlčice objeveny lidské ostatky, je policistce Hanně Westerové jasné, že letošní léto nebude jako ostatní. Nález si policie záhy propojí s krvavým drogovým obchodem, který měl proběhnout na hranicích s Finskem. Jenže jak se oběť ocitla v haparandských lesích? A kam se poděly drogy a peníze?

Hanna a její kolegové dělají, co je v jejich silách, ale čas hraje proti nim, a navíc nejsou jediní, kdo pátrá po odpovědích. Když se objeví tajuplná a nebezpečná žena Katja, odstartuje to řetězec brutálních událostí, které nikdo nečekal. Během pouhých pár dnů se život v Haparandě převrátí vzhůru nohama. V neposlední řadě pro samotnou Hannu, kterou situace nakonec přinutí střetnout se s vlastní minulostí.

–––

Hans Rosenfeldt se krutosti nebojí a jako velmistr žánru také ví, jak vybudovat napětí — to vše podává vybroušeným literárním stylem.
Kleine Zeitung

Léto vlků je plné silných postav, temných událostí a násilí. V centru dění jsou drogy a zločiny, ale najde se zde i laskavost a empatie […]. Rosenfeldt vykresluje zchudlé a zapomenuté městečko i jeho okolí a svým vyprávěním mu vlévá nový život.

 — SmĺlandspostenZajímavost

Hans Rosenfeldt (nar. 1964) je scenárista kultovního švédského seriálu Most (Bron) a spoluautor krimi série s policejním psychologem Sebastianem Bergmanem. Léto vlků (2020) je první díl jeho nové krimi série Haparanda. Ve Švédsku se tento román stal okamžitě bestsellerem, práva se prodala do pětadvaceti zemí a připravuje se televizní zpracování, na němž se bude podílet sám autor.

 

Hotline