Beletrie > Sci-fi, fantasy > Pro dospělé

 
Železný vlk

Železný vlk

Autor: Siri Pettersenová
Nakladatelství: HOST – vydavatelství
Počet stran: 440 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 419 Kč ušetříte29% ebux cena 299 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Železný vlk

Poutavé mysteriózní fantasy se staroseverskými kořeny, pojednávající o krvi, touze a závislosti.

Představ si, že objevíš tajemství, po němž prahnou ti nejvlivnější. Něco z jiného světa. Něco natolik mocného, že to může změnit vše. Tvou zemi. Tvůj život. Tvé srdce.

Juva nenávidí krvezpytce, kteří se těší úctě pro své jasnovidecké schopnosti, a přitom jsou to podvodníci, co využívají strachu, hromadí majetek a baží po moci. To ví Juva až moc dobře, ke krvezpytcům totiž patří i její rodina a ona sama přísahala, že se nikdy nestane jednou z nich. Když ale dívčinu rodinu napadnou vardari, záhadné nestárnoucí bytosti, zaplete se do honby za dědictvím svého rodu — temným tajemstvím, které kdysi změnilo svět a nyní ho může přetvořit znovu. Aby Juva přežila, musí se postavit čelem k potlačené vzpomínce z dětství, ke chvíli, kdy uviděla ďábla.

Železný vlk je prvním dílem trilogie Vardari, kterým začíná samostatný příběh z prostředí oceňované série Havraní kruhy.

–––

Siri Pettersenová v Železném vlkovi rozehrává historicky laděné fantasy, vystavěné s neuvěřitelným mistrovstvím.
Kristine Isaksenová, VG

Železný vlk není pro útlocitné duše. Autorka umí výborně vykreslit strašidelné, filmově působící scény.

 — Cathrine Krøgerová, DagbladetZajímavost

Siri Pettersenová (nar. 1971) je norská spisovatelka, autorka komiksů a ilustrátorka, která pochází z Trondheimu. Je autorkou trilogie Havraní kruhy, za jejíž první díl, Ódinovo dítě (2013, česky 2016), obdržela Fabelprisen, ocenění udělované nejlepší norské knize v žánru sci-fi a fantasy. Ódinovo dítě bylo nominováno i na Cenu norského ministerstva kultury pro debutanty, Cenu knižních blogerů a celá trilogie na Cenu knihkupců (jako vůbec první fantasy titul v historii udělování tohoto ocenění). Další dva díly Plíseň (2014, česky 2017) a Síla (2015, česky 2018) se také dočkaly řady ocenění, včetně prestižní Ceny jižního Norska za literaturu. Železný vlk (2020) je první dílem nové série Vardari ze světa trilogie Havraní kruhy.

 

Hotline