Česká a světová literatura > Světová > světová současná beletrie

 
Staré odrůdy

Staré odrůdy

Autor: Ewald Arenz
Nakladatelství: HOST – vydavatelství
Počet stran: 230 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 349 Kč ušetříte34% ebux cena 229 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Staré odrůdy

Román o tom, jak snadno lze ztratit kontrolu nad životem a jak obtížné je získat ji zpět 

Sally a Liss — dvě ženy, které by nemohly být rozdílnější. Sally má před maturitou, ale jediné, po čem touží, je klid. Klid od všech a ode všeho — od nevyžádaných rad, návrhů, svazujících pravidel a dotěrných dospělých… A tak se rozhodne utéct. Mlčenlivá Liss žije sama na statku mezi poli a vinicemi a stará se o rozlehlé hospodářství. 

Hned při prvním setkání Sally zjišťuje, že Liss je jiná než ostatní dospělí — do ničeho ji nenutí, nesoudí ji, neklade podezřívavé otázky. Liss nabídne Sally nocleh a jedna noc na statku se změní v pobyt na dobu neurčitou. Dívka pomáhá Liss s hospodářstvím a mezi starými hrušněmi a včelími úly objevuje kouzlo obyčejnosti. Její hostitelka však není zdaleka tak silná, jak se zdá, a možná to nakonec nebude Sally, kdo potřebuje zachránit. 

–––

Překrásná kniha, která se jazykově přizpůsobuje plynutí děje a emocím postav. Čtenář v každém okamžiku téměř fyzicky pociťuje jejich smutek a vztek. Rytmus a styl vyprávění přesně odpovídají situacím, které postavy prožívají. Čtenář se sám cítí být součástí života na statku…
— Leseschatz.com 

Okouzlující román Staré odrůdy vypráví tichým a lehoučkým tónem křehký příběh mladé a starší ženy, které si spolu metodou pokus omyl budují životní prostor, jenž by mohly nazývat svým domovem.
— Süddeutsche Zeitung 

Ewald Arenz ve své nové knize překvapuje jako autor, který se s citem pro drobné psychologické nuance dobře dokáže vžít do svých postav. S rozháranou duší obou žen kontrastuje nádherný popis okolní krajiny, což knize propůjčuje poetický i drásavý nádech romantismu.
— Nordbayern.de Zajímavost

Ewald Arenz (nar. 1965) je německý spisovatel, dramatik a učitel. Píše romány, povídky, sloupky, organizuje literární akce a při divadle ve Fürthu, kde s rodinou bydlí, vede literární dílnu. Román Staré odrůdy se dostal do užšího výběru kandidátů na cenu nezávislých knihkupců za rok 2019. 

 

Hotline