Česká a světová literatura > Světová > světová současná beletrie

doporučujeme
 
Takový prima věk

Takový prima věk

Autor: Kiley Reidová
Nakladatelství: HOST – vydavatelství
Počet stran: 336 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 369 Kč ušetříte35% ebux cena 239 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Takový prima věk

Zábavný román o následcích toho, když se snažíme dělat správné věci ze špatných důvodů 

Emira to nemá lehké — brzy jí bude pětadvacet, nedaří se jí najít dobrou práci, má sotva na nájem a tak nějak neví, co se životem. Aby zaplatila složenky, chodí hlídat malou dcerku dobře situovaných manželů Chamberlainových. Když ji jednou večer pošlou s její svěřenkyní do supermarketu, ochranka ji obviní z únosu. Proč? Protože tříletá Briar je běloška, zatímco Emira je černoška. 

Jakmile se o incidentu dozví Briařina matka Alix, rozhodne se, že takovou nespravedlnost musí odčinit. Tím se rozehrává novodobá komedie mravů, či spíše dobrých úmyslů — které však nemusí až tak dobře dopadnout. 

Dokáže Alix pochopit, že Emira není jen oběť rasismu, ale především žena z masa a kostí? A co se stane, když se v Emiřině životě objeví někdo z Alixiny minulosti? 

Román Takový prima věk se s humorem, empatií a nadhledem zamýšlí nad tím, jak hluboce zakořeněné jsou naše předsudky a jak je někdy těžké být dospělým. 

–––

 

Vtipná a čtivá sociální satira o privilegiích v současné Americe […]. Za komedií dobrých úmyslů se skrývá mileniální bildungsroman, který osloví všechny dvacátníky snažící se po studiích uchytit v běžném životě.
— The Atlantic 

Kiley Reidová zkoumá vážná témata — rasu, třídu, sex, moc, ambice a život v našem hyperpropojeném světě — s lehkostí a šibalským humorem.
— Rumaan Alam, spisovatel Zajímavost

Kiley Reidová (nar. 1987) pochází z Arizony, studovala divadlo a tvůrčí psaní a spolu s manželem žije ve Filadelfii. Její debut Takový prima věk je inspirován jejími vlastními zkušenostmi s hlídáním dětí v zámožných newyorských rodinách. Okamžitě po vydání se stal bestsellerem, v roce 2020 byl nominován na cenu Booker Prize a autorka podle něj momentálně píše filmový scénář. 

 

Hotline