Sci-fi a fantasy > Pro dospělé

 
Bezvětrné město

Bezvětrné město

Autor: Eléonore Devillepoixová
Nakladatelství: HOST – vydavatelství
Série: (1. kniha v sérii)
Počet stran: 472 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 449 Kč ušetříte36% ebux cena 289 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Bezvětrné město

Vstupte do Hyperboreje, tajemného věžatého města rozděleného do sedmi úrovní. 

Absolutistický vládce basileus se obklopuje mocnými ministry, kteří mají městu vládnout. Nejchudší obyvatelé žijí na první úrovni, zatímco ti nejbohatší, kteří zastávají důležité politické role, obývají sedmou. Devatenáctiletý Lastyanax právě dokončil studia a stal se mágem. Chystá se začít zdolávat mocenský žebříček postupně, avšak záhadná smrt jeho mentora Palata ho náhle vymrští až na vrchol. Na cestě plné politických nástrah se setká s Arkou, mladou bojovnicí vychovanou Amazonkami, která do města přijela teprve nedávno. Pyšní se talentem najít východisko z velmi nebezpečných situací, což se hodí, protože je přitahuje jako magnet. On hledá vraha svého učitele, ona zase svého otce, kterého nikdy nepoznala. Aby mohli překonat všechna spiknutí ohrožující město a najít odpovědi na své otázky, budou se muset naučit spolupracovat. Velmi rychle se ocitají v kolotoči intrik a společnými silami začnou rozkrývat prohnilost a zkorumpovanost města. 

–––

Fantasy román Bezvětrné město, který se pohybuje mezi dobrodružstvím, politikou a psychologií, je prvním dílem ohlašujícím sérii vysoké úrovně. Tato kniha — hutná, hojně zabydlená postavami a napsaná vybraným jazykem — je určena náročným čtenářům.
Sophielit.ca 

Velkolepý magický svět vystavěný do nejmenších detailů a nanejvýš originální! Román, ve kterém se spojuje fantasy žánr s thrillerem, kde je magie dostupná jen elitě a svět funguje podle pevného řádu a hierarchie. Výborný debut.

 — Athenaeum bookshop Zajímavost

Eléonore Devillepoixová (nar. 1991) je francouzská autorka fantasy románů. Vystudovala filozofii na Sorbonně a environmentální politiku na London School of Economics. Pracuje v Evropském parlamentu v Bruselu. Znalost politického prostředí a diplomacie se promítla i do jejího debutu. Bezvětrné město (2020) je prvním dílem fantasy dilogie, jejíž druhý díl vyjde česky na podzim 2022. Ve volném čase Eléonore hraje ragby a famfrpál. 

 

Hotline