Detektivky a thrillery > Detektivky

novinka
doporučujeme
 
Křik k nebesům

Křik k nebesům

Autor: Mons Kallentoft
Nakladatelství: HOST – vydavatelství
Série: Případy inspektorky Malin Forsové (12. kniha v sérii)
Počet stran: 319 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 379 Kč ušetříte34% ebux cena 249 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Křik k nebesům

Dvanáctý případ inspektorky Malin Forsové 

Jednoho horkého letního dne je v autě nalezen mrtvý chlapec. Zdá se, že ho tam zapomněla jeho matka, která trpí psychickými problémy a výpadky paměti. Smrt vlastního dítěte je pro ni tou nejhorší myslitelnou tragédií, navíc se na sociálních sítích začnou objevovat anonymní výhrůžky. Když se žena stane obětí chladnokrevné vraždy, musí se Malin Forsová na celý případ podívat novýma očima. 

Mezitím je zatčena také Malinina dcera Tove — za ublížení na zdraví. Malin v dceři vidí vlastní komplikovanou povahu, ale především své rodičovské selhání. Za dceřiným chováním možná stojí i něco jiného. Co dohnalo Tove k násilí? Ať už se stalo cokoli, hrozí, že tentokrát Malin svou dceru už neochrání — ani před odsouzením, ani před vlastními činy.  

–––

Křik k nebesům se od dřívějších dílů liší jakousi umírněností, a snad právě proto se tento román čtenáře obzvlášť dotkne. Ve své podstatě pojednává o obyčejných lidech bez jakýchkoli vazeb na zločin. A vlastně bez zlých úmyslů. To samé by se mohlo klidně stát i nám. Nebo ne?
Hela Östra Smĺland 

Kallentoft dokáže šikovně balancovat mezi policejním vyšetřováním a poněkud komplikovaným Malininým osobním životem, aniž by jedno z toho převládlo. Jeho knihy čtu nejen proto, abych se dozvěděla, jak dopadne vyšetřování případu, ale zároveň jsem zvědavá, jak se bude dařit jedné z mých nejoblíbenějších policejních postav.

 — Göteborgs Posten 

 

Co všechno se dá odpustit a jak daleko je člověk schopen zajít, aby ochránil své dítě? […] Napínavé čtení plné zajímavých a těžkých témat.

 — Deckarhuset Zajímavost

Mons Kallentoft (nar. 1968) je původní profesí novinář. Proslavil se sérií knih o kriminální inspektorce Malin Forsové, která čítá již třináct dílů. Román Poslouchej, jak šeptám (2020) završuje duologii z Mallorky, jejíž první díl Dívej se, jak padám vyšel v roce 2019 (česky 2021). 

 

Hotline