Populárně naučná literatura

 
Cesty zármutku; Příběhy o životě, smrti a přežití

Cesty zármutku; Příběhy o životě, smrti a přežití

Autor: Julia Samuelová
Nakladatelství: HOST – vydavatelství
Počet stran: 320 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 329 Kč ušetříte 40% ebux cena 199 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
PocketBook
 
 
 

Více o e-knize Cesty zármutku; Příběhy o životě, smrti a přežití

Umírání je jedno z témat, které západní společnost úspěšně vytěsnila. Zapudili jsme myšlenky na smrt, jako bychom měli žít věčně. Když pak někdo zemře, jsme překvapeni. Co se to stalo? A co máme dělat?

Britská psychoterapeutka Julia Samuelová už pětadvacet let pracuje s truchlícími. Pomáhá jim pochopit podstatu toho, co se přihodilo, a přijmout emoci, jejíž plnou sílu možná pociťují poprvé v životě: zármutek. Samuelová pozůstalé i své čtenáře učí, jak se zármutkem a strachem pracovat. Na příbězích konkrétních lidí ukazuje, že žal je nevyhnutelnou součástí života a že nemusí jen bolet, ale může také pomáhat.

----

Případové studie psychoterapeutky Julie Samuelové poskytují působivé vhledy do složitého procesu truchlení. Fascinující a dojemné.
- The Observer

 

Poutavá kniha od neobyčejné vypravěčky — Julia Samuelová líčí příběhy ztrát, které utrpěli její klienti, a činí tak s obrovskou citlivostí a výjimečným porozuměním. Zásadní kniha pro každého, kdo někdy zažil zármutek nebo chce utěšit truchlícího přítele.
- Helen Fieldingová, autorka Deníku Bridget Jonesové

 
Zajímavost

Julia Samuelová (nar. 1959) je britská psychoterapeutka a pediatrická poradkyně. Specializuje se na truchlící a na zvládání zármutku. V roce 1994 spoluzakládala organizaci Child Bereavment (Truchlení za dítě) pomáhající rodičům, kteří ztratili dítě. V roce 2015 jí byl udělen Řád britského impéria. Cesty zármutku jsou její první kniha.
 

Help, FAQ
Help, FAQ
Hotline