Odborná literatura

 
Ve stínu islámu / Menšinová náboženství na Blízkém východě

Ve stínu islámu / Menšinová náboženství na Blízkém východě

Autor: kolektiv
Nakladatelství: Vyšehrad
Počet stran: 440 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
ebux cena 230 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Ve stínu islámu / Menšinová náboženství na Blízkém východě

Původní monografie českých odborníků mapuje spiritualitu, historické osudy a problematické postavení náboženských menšin

Kniha vychází z přímých terénních průzkumů a osobních zkušeností

V době, kdy se dění na Blízkém a Středním východě dnes a denně ocitá v popředí světového zpravodajství, představuje kulturně-náboženské poznání tohoto prostoru naléhavou výzvu.
Teprve díky zprávám z nedávné doby se například mnozí v Evropě vůbec dozvěděli o tom, že blízkovýchodní oblast je nábožensky pluralitní, že zde vedle většinového islámu existují další náboženské skupiny. Nová publikace českých badatelů se snaží tuto slepou skvrnu odstranit.
Na knize se podíleli B. Ostřanský, S. Taglia, M. Řoutil, P. Košťálová, V. Pargačová, L. Kropáček, K. Vytejčková, S. Kubálek a J. Gebelt, který je také editorem celého svazku. Ten zahrnuje kapitoly věnované křesťanským uskupením (arménští a syrští křesťané, koptové, maronité), náboženství vzešlá z islámu (alawité, alevité, drúzové, šabakové a járesáni) a náboženství synkretistická (mandejci, jezídi), přičemž většina textů vychází z původních terénních výzkumů. Publikaci doprovázejí originální fotografie pořízené autory svazku.

 

Help, FAQ
Help, FAQ
Hotline