Podnikání, ekonomie, finance > Cestovní ruch > Cestopisy

 
Na vlnách s Petrem Voldánem

Na vlnách s Petrem Voldánem

Autor: Petr Voldán
Nakladatelství: JOTA
Počet stran: 191 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 348 Kč ušetříte 35% ebux cena 225 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Na vlnách s Petrem Voldánem

Ušima, očima i srdcem kolem světa

Vyplujte vstříc dobrodružství do exotických dálek i romantických zákoutí naší země.
„Koho jsem potkal, co jsem viděl, leccos i zkusil a mnohé zažil...“ Tak charakterizuje Petr Voldán knihu, ve které vás vyzývá – pojďte si povídat. V řádcích se zrcadlí šestadvacetiletá zkušenost s rozhlasovým mikrofonem, okouzlení zvukem a provokativní nutkání objevovat zajímavosti jak doma, tak ve světě.

Vydáte se s ním na cesty, na kterých budete společně hledat klíče k příběhům lidí neznámých i světem obdivovaných. Dozvíte se, jak se přestupuje z ledoborce na ledoborec, kde se vzal na polici autorovy knihovny Hurvínek, kterého přivezl kdysi do Moskvy profesor Josef Skupa, kolik druhů chleba po světě autor upekl, kam až vedlo setkání s Dagmar Peckovou při nákupu brambor v Londýně nebo proč se chodil učit správnou rozhlasovou řeč do Stavovského divadla v Praze.

Autor vybízí otázkami k zamyšlení, provokuje fantazii, prezentuje, ale nevnucuje názory. Řádky z pera tohoto ostříleného rozhlasáka budete nejen číst, díky zvláštní zvukové linii vyprávění je možná v duchu i uslyšíte. A nejlépe prý budou ladit u šálku dobré kávy.

Ilustrace: Luka BraseZajímavost

Petr Voldán, dlouholetý zahraniční zpravodaj, pohodář a kliďas s koňskou krví (ale nikoli „koňák“) ředěnou perníkem (* Pardubice 1953), vkročil do rozhlasu v Praze na Vinohradské 12 už za studií na fakultě žurnalistiky. Tam ho prý „rozhlasovým“ virem nakazil především profesor Vladimír Kovářík. Z Vinohradské odešel po šestadvaceti letech, během nichž ho posluchači slyšeli nejen z domova, ale i z mnoha zemí světa. Kromě krátkodobých reportážních cest (Afghánistán, Finsko, Čína, Gruzie, Malta, Estonsko a další destinace) působil téměř 11 let jako stálý rozhlasový zahraniční zpravodaj v Moskvě, Londýně a znovu v Moskvě. Po odchodu z rozhlasu v roce 2004 se přestěhoval do Bruselu, kde byl 12 let asistentem v Evropském parlamentu. Mezitím ho oslovilo ostravské studio České televize, se kterým od roku 1999 pravidelně spolupracuje jako autor a průvodce oblíbeným pořadem Postřehy odjinud. Okouzlení zvukem ho před pár lety přivedlo znovu k mikrofonu. Pro ČRo Hradec Králové a ČRo Pardubice glosuje dvakrát týdně aktuální události a vysílá hodinovou talk show Na cestách s Petrem Voldánem, kam si zve zajímavé hosty. Žije střídavě v Praze a ve východních Čechách, poblíž Babiččina údolí, kde jako malý trávil prázdniny.

***

„Když už jsem se nepotkala s Bushem a Gorbačovem osobně, jsem moc ráda, že jsem v jejich společnosti alespoň v knize Petra Voldána. Ta za přečtení určitě stojí, protože autor je to profík. Ráda se s ním potkávám. Klidně i v londýnské zelenině u brambor. Ale nebojte se, knížka zdaleka není jen o mně :D :D :D“

Dagmar Pecková – operní pěvkyně

S Petrem se osobně známe bezmála pětatřicet let. Za celou tu dobu to, co jsem od něho slyšel, četl nebo viděl a týkalo se to i zdánlivě obyčejných věcí nebo událostí, všechno podával zajímavým a neotřelým způsobem. S jiným úhlem pohledu. Včetně míst, kde jsem i já sám byl anebo událostí, kterých jsem byl účastníkem. A taková je i tato knížka…

Vladimír Remek – kosmonaut

 

Hotline