Beletrie > Světová > světová současná beletrie

 
Když má štěstí kliku

Když má štěstí kliku

Autor: Aurélie Valognesová
Nakladatelství: JOTA
Počet stran: 296 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 298 Kč ušetříte34% ebux cena 198 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Když má štěstí kliku

Francie roku 1968. Jeanovi je šest let a matka ho ze dne na den nechá u jeho babičky. Na léto. Napořád. Vůbec to nečekal. Babička taky ne. Vycházet s babi Lucette není zrovna snadné, má však velké a něžné srdce. Až dosud si žila mírumilovně po svém, chodila na hřbitov a vášnivě pletla. Jean je pro ni se svým hbitým jazýčkem jako závan svěžího vzduchu. Oba dva na své životní pouti právě zdolávají docela jinou etapu – ona už všechno viděla, on se všemu diví. Jean a Lucette čekají, až se matka vrátí, a zatím si jeden druhého získá. V období plném překotných společenských změn zjišťují, že i prosté radosti mohou být kořením života. Tahle nepravděpodobná dvojice je zárukou léčivě dobré nálady.

 

Čtvrtá kniha autorky, která se ve své rodné zemi vyhoupla roku 2018 rovnou na páté místo mezi nejčtenějšími domácími spisovateli. Srdce svých čtenářů všech generací si získala přístupným stylem a příběhy o rodinné soudržnosti inspirovanými skutečným životem. Neváhejte a propadněte knihám Aurélie Valognesové také!


Aurélie Valognesová (* 1983) vystudovala obchodní školu v Remeši a její kariéra začala v marketingovém oddělení americké nadnárodní společnosti. Pak se její manžel musel pracovně přestěhovat do Itálie a ona se rozhodla jít s ním. „Kam až má paměť sahá, vždy jsem chtěla být spisovatelkou,“ píše Valognesová. A tak po čtyřech měsících byla na světě její první kniha Mémé dans les orties (Babička v kopřivách), které se ve Francii dosud prodalo 400 tisíc výtisků. Knihu si nejprve vydala sama Direct Kindle Publishing a prodala přes 10 tisíc kopií.

Prozatím napsala pět románů, které se všechny staly bestsellery a má miliony čtenářů po celém světě. Je matkou dvou synů a se svou rodinou žije v Bretani.
Více na:
https://www.facebook.com/aurelievalognesauteur/
https://www.instagram.com/aurelie_valognes/

 

„Spíše než milostné příběhy nebo rodinné ságy chce Aurélie vyprávět příběhy o svornosti a vzájemné podpoře v rodinném kruhu, příběhy čerpající rovnou ze života. (…) Aurélie Valognesová vykresluje neobyčejné a velmi silné vztahy inspirované povětšinou svou vlastní rodinou, kde mají děti a prarodiče mimořádné místo.“
www.hachette.fr

„Autorka v tomto románu inteligentním způsobem pokládá otázky týkající se hlavně postavení žen. Odezvu nacházely především v 60. letech, jejich poselství je však i dnes stejně silné. Když má štěstí kliku přináší představu ženy, která je matkou i manželkou, ale občas zatouží být ještě něčím víc.“
www.20minutes.fr

 

Hotline