Divadlo

seřadit podle
 
Zobrazit po: 10 20 30 
1 2 3 poslední následující

Významné inscenace Mahenovy činohry v Brně

( Samuel Beckett, Anton Pavlovič Čechov, Friedrich Dürrenmatt, William Shakespeare, J. Dobronravov, Tennessee Williams, Aleksis Kivi, L. Ljubimov, S. Kašteljan, I. Dobrovolskij, John Reed, Ivan Bukovčan, Jiří Mahen ) ( Samuel Beckett, další ... )
Z komentáře k původnímu 2LP albu 0 58 0406 "Významné inscenace Mahenovy činohry v Brně" vydanému v Supraphonu v roce 1973 a nyní vycházejícímu poprvé digitálně: Vytrhávat z živého organismu divadelních inscenací úryvky jednotlivých scén a výstupů, jejichž smysl vyplývá
ebux cena 139 Kč
 
 

Zasloužilá umělkyně Vlasta Vlasáková - Portrét herečky

( Tennessee Williams, Vsevolod Višněvskij, Lilian Hellmanová, George Bernard Shaw, Edmond Rostand, Gabriela Preissová ) ( Tennessee Williams, další ... )
Z komentáře Evy Soukupové k původnímu LP albu 1118 3003 "Zasloužilá umělkyně Vlasta Vlasáková - Portrét herečky" vydanému v roce 1982 v Supraphonu a nyní vycházejícímu poprvé digitálně: Herecký portrét zasl.umělkyně VLASTY VLASÁKOVÉ (*7.10.1921)…, členky činohry
ebux cena 99 Kč
 
 

Spací vady

( Radka Denemarková ) ( Radka Denemarková )
Divadelní hra Spací vady, která měla premiéru v říjnu 2010 v pražském Divadle Na zábradlí, je mistrně vystavěné drama pro tři herečky. Na neurčitém místě se v něm po smrti ocitají anglická prozaička Virginia Woolfová, americká básnířka Sylvia Plathová a výstřední milionářka Ivana T.
ebux cena 299 Kč
 
 

Nebojte se klasiky - Don Giovanni

( Wolfgang Amadeus Mozart ) ( Wolfgang Amadeus Mozart )
Víte, proč známý svůdník Don Giovanni zabil sevillského komtura, který ho přišel později ze záhrobí potrestat za jeho hříchy? A co je vlastně obsahem velmi zvláštního zápisníku, jehož majitelem je Giovanniho sluha Leporello?
ebux cena 199 Kč
 
 

Cyrano z Bergeracu

( Edmond Rostand ) ( Edmond Rostand )
Vydavatel: Radioservis
Jazyk: český
Český rozhlas vrátil po šedesáti letech na rozhlasové jeviště jednu z nejslavnějších her všech dob Cyrano de Bergerac. Titulní roli hrdého gaskoňského bouřliváka, který svůj širák v souboji odhazuje v dál, ale před ženami se skrývá pod balkónem, převzal po Karlu Högerovi vynikající Jiří Langmajer.
ebux cena 239 Kč
 
 

Osudy

( Jiří Suchý ) ( Jiří Suchý )
Vydavatel: Radioservis
Jazyk: český
Rozhlasové vzpomínky herce, zpěváka, textaře, spisovatele a zakladatele divadla Semafor.
ebux cena 199 Kč
 
 

Pěst na oko, Divotvorný hrnec

( Jan Werich, Jiří Voskovec ) ( Jan Werich, Jiří Voskovec )
Vydavatel: SUPRAPHON
Jazyk: český
Dvě divadelní hry dvojice Werich + Voskovec.
ebux cena 99 Kč
 
 

Neobvyklá pohádka o Šídlovi a Teplomilovi

( Luboš Pavel ) ( Luboš Pavel )
Vydavatel: Creatio o.s.
Jazyk: český
Neobvyklá pohádka o chudém krejčíkovi, který musí ušít princezně šaty na její první ples. Ale takové, jaké nosí víly! Možná mu v tomto nelehkém úkolu pomůže nová pohádková bytůstka, která se právě o kousek dál zrodila z mlhy a par.
ebux cena 49 Kč
 
 
Zobrazit po: 10 20 30 
1 2 3 poslední následující

Hotline